Description :
Product Details**
| Global Product Type | Appointment Book/Personal Organizers |
| Calendar Format | Daily |
| Academic Year | No |
| Julian Dates | No |
| Binding Type | Wire-O |
| Color Family | Gray |
| Dated/Undated | Undated |
| Calendar Spread Format | One Day per Two-Page Spread |
| Size (Bound-Side First) | 11 x 8.38 |
| Binding Details | Twin-Wire |
| Cover Color(s) | Gray |
| Cover Material(s) | Poly |
| Closure Type | Elastic Band |
| Appointment Ruling | Open Scheduling |
| Separate Sections | Event Planning,Index,Quick Reference,Three-Year Reference Calendar |
| Sheet Color(s) | White |
| Pocket Details | Double-Sided Clear Storage Pocket |
| Reversible | No |
| Refillable (Yes/No) | No |
| Seasonal Availability | Yes |
| Product Biodegradability in Days | 0 |
| Pre-Consumer Recycled Content Percent | 0% |
| Post-Consumer Recycled Content Percent | 0% |
| Total Recycled Content Percent | 0% |
| Country Of Origin | TW |
| Carton Weight | 18 lbs. |
| Carton Pack Quantity | 12 EA |
| Pack Quantity | 0 |
| UPC | 038576028005 |
| UNSPSC | 44112008 |
| Weight | 1.417 lbs. |
| Length | 0.625 in |
| Height | 11.25 in |
| Width | 8.875 in |








Reviews
There are no reviews yet.