Description :
Product Details**
| Global Product Type | Two Pocket Folders |
| Sheet Size | 11 x 8.5 |
| Color Family | Blue |
| Brad/Prong/Tang Fasteners | No |
| Front Cover Color(s) | Navy |
| Back Cover Color(s) | Navy |
| Pocket Folders Capacity (text) | 200 Sheets |
| Inside Pockets | One Back,One Front |
| Cover Material(s) | Polypropylene |
| Pocket Leaves Color(s) | Navy |
| Texture/Finish | Opaque |
| Product Biodegradability in Days | 0 |
| Pre-Consumer Recycled Content Percent | 0% |
| Post-Consumer Recycled Content Percent | 0% |
| Total Recycled Content Percent | 0% |
| Special Features | Heavy-Duty Opaque Polypropylene |
| Country Of Origin | CN |
| Carton Weight | 5 lbs. |
| Carton Pack Quantity | 25 EA |
| Pack Quantity | 0 |
| UPC | 078787574557 |
| UNSPSC | 44122013 |
| Weight | 0.129 lbs. |
| Length | 11.68 in |
| Height | 0.18 in |
| Width | 9.87 in |









Reviews
There are no reviews yet.