Description :
Product Details**
| Global Product Type | Power Strips |
| Number of Outlets | 3 |
| Cord Length | 8 ft |
| Color(s) | Black |
| Voltage | 125 V |
| Material(s) | Plastic |
| Number of Prongs | 3 |
| Current | 15 A |
| Height | 4.25″ |
| Length | 5″ |
| Width | 5″ |
| Product Biodegradability in Days | 0 |
| Compliance Standards | cUL Listed,GREENGUARD Certified,UL Listed |
| Pre-Consumer Recycled Content Percent | 0% |
| Post-Consumer Recycled Content Percent | 0% |
| Total Recycled Content Percent | 0% |
| Footnote 1 | Outlet Spacing: 1.12″ |
| Country Of Origin | CN |
| Carton Weight | 3 lbs. |
| Carton Pack Quantity | 1 EA |
| Pack Quantity | 0 |
| UPC | 073555205923 |
| UNSPSC | 26121536 |
| Weight | 2.4 lbs. |
| Length | 13.25 in |
| Height | 4 in |
| Width | 9.87 in |








Reviews
There are no reviews yet.