Description :
Product Details**
| Global Product Type | Locking Tape Measures |
| Tape Measure Type | Locking Rule |
| Blade Length | 12 ft |
| Scaling System | Standard |
| Graduations | 1/16″,1/32″ |
| Blade Width | 0.5″ |
| Blade Material | Steel |
| Blade Color | Yellow |
| Case Material | Plastic |
| Case Color(s) | Yellow |
| Product Biodegradability in Days | 0 |
| Pre-Consumer Recycled Content Percent | 0% |
| Post-Consumer Recycled Content Percent | 0% |
| Total Recycled Content Percent | 0% |
| Country Of Origin | TH |
| Carton Weight | 11 lbs. |
| Carton Pack Quantity | 36 EA |
| Pack Quantity | 0 |
| UPC | 076174304855 |
| UNSPSC | 27111801 |
| Weight | 0.29 lbs. |
| Length | 5.8 in |
| Height | 1.3 in |
| Width | 3.5 in |









Reviews
There are no reviews yet.