Description :
Product Details**
| Global Product Type | Power Strips |
| Number of Outlets | 6 |
| Cord Length | 3 ft |
| Color(s) | White |
| Material(s) | Plastic |
| Number of Prongs | 3 |
| Height | 1.38″ |
| Length | 10.06″ |
| Width | 1.57″ |
| Product Biodegradability Indicator | N |
| Product Biodegradability in Days | 0 |
| Product Compostability Indicator | N |
| Compliance Standards | UL Listed |
| Pre-Consumer Recycled Content Percent | 0% |
| Post-Consumer Recycled Content Percent | 0% |
| Total Recycled Content Percent | 0% |
| Country Of Origin | CN |
| Carton Weight | 16 lbs. |
| Carton Pack Quantity | 24 EA |
| Pack Quantity | 0 |
| UPC | 722868487259 |
| UNSPSC | 39121643 |
| Weight | 0.59 lbs. |
| Length | 10.5 in |
| Height | 2 in |
| Width | 3.5 in |
















Reviews
There are no reviews yet.