Description :
Product Details**
| Global Product Type | Power Strips |
| Number of Outlets | 6 |
| Cord Length | 6 ft |
| Color(s) | Platinum |
| Voltage | 120 V |
| Material(s) | Plastic |
| Power | 1,800 W |
| Number of Prongs | 3 |
| Current | 15 A |
| Height | 1.44″ |
| Length | 9.63″ |
| Width | 1.81″ |
| Product Biodegradability in Days | 0 |
| Compliance Standards | cUL Approved,UL Approved |
| Pre-Consumer Recycled Content Percent | 0% |
| Post-Consumer Recycled Content Percent | 0% |
| Total Recycled Content Percent | 0% |
| Country Of Origin | CN |
| Carton Weight | 9 lbs. |
| Carton Pack Quantity | 6 EA |
| Pack Quantity | 0 |
| UPC | 077511990281 |
| UNSPSC | 26121536 |
| Weight | 0.975 lbs. |
| Length | 11.7 in |
| Height | 1.4 in |
| Width | 3.7 in |










Reviews
There are no reviews yet.