Description :
Product Details**
| Global Product Type | Comb Binding Spines |
| Spine Diameter | 1/2″ |
| Number of Rings | 32 |
| Color(s) | Black |
| Material(s) | Plastic |
| Sheet Capacity | 85 |
| Product Biodegradability in Days | 0 |
| Pre-Consumer Recycled Content Percent | 0% |
| Post-Consumer Recycled Content Percent | 0% |
| Total Recycled Content Percent | 0% |
| Footnote 1 | Value Pack — Stock up and save |
| Country Of Origin | TW |
| Carton Weight | 14 lbs. |
| Carton Pack Quantity | 600 EA |
| Pack Quantity | 0 |
| UPC | 033816050686 |
| UNSPSC | 44103503 |
| Weight | 2.109 lbs. |
| Length | 13.13 in |
| Height | 6 in |
| Width | 7.69 in |












Reviews
There are no reviews yet.