Description :
Product Details**
| Global Product Type | Sync & Charge Cables |
| Adapter/Charger Type | HDMI Adapter |
| For Device Type | Display Monitors,Televisions |
| Connector/Port/Interface | HDMI,RCA Composite |
| Color(s) | Black |
| Ports/Amps | 1 Port |
| Connects Devices (From/To) | HDMI to RCA Composite |
| Product Biodegradability Indicator | N |
| Product Biodegradability in Days | 0 |
| Product Compostability Indicator | N |
| Pre-Consumer Recycled Content Percent | 0% |
| Post-Consumer Recycled Content Percent | 0% |
| Total Recycled Content Percent | 0% |
| Country Of Origin | CN |
| Carton Weight | 3 lbs. |
| Carton Pack Quantity | 12 EA |
| Pack Quantity | 0 |
| UPC | 044476127243 |
| UNSPSC | 16155414 |
| Weight | 0.13 lbs. |
| Length | 7.64 in |
| Height | 0.98 in |
| Width | 5 in |


















Reviews
There are no reviews yet.