Description :
Product Details**
| Global Product Type | Appointment Book/Personal Organizers |
| Calendar Format | Monthly |
| Edition Year | 2025 to 2026 |
| Academic Year | No |
| Julian Dates | No |
| Binding Type | Wire-O |
| Color Family | Green |
| Dated/Undated | Dated |
| Calendar Spread Format | One Month per Two-Page Spread |
| Calendar Term | 13-Month (Jan to Jan) |
| Size (Bound-Side First) | 11 x 9 |
| Binding Details | Twin-Wire |
| Cover Color(s) | Green |
| Cover Material(s) | Simulated Leather |
| Calendar Reference Blocks | Past Month,Current Month,Four Future Months |
| Separate Sections | Telephone/Address Directory |
| Sheet Color(s) | White/Green |
| Reversible | No |
| Refillable (Yes/No) | No |
| Seasonal Availability | Yes |
| Product Biodegradability Indicator | N |
| Product Biodegradability in Days | 0 |
| Product Compostability Indicator | N |
| Green Information | Paper contains 50% post-consumer recycled content, 100% total recycled content. |
| Country Of Origin | US |
| Carton Weight | 5 lbs. |
| Carton Pack Quantity | 12 EA |
| Pack Quantity | 0 |
| UPC | 038576267367 |
| UNSPSC | 44112008 |
| Weight | 0.432 lbs. |
| Length | 0.25 in |
| Height | 11.375 in |
| Width | 9.5 in |











Reviews
There are no reviews yet.