Description :
Product Details**
| Global Product Type | Desk Pad Calendars |
| Calendar Format | Monthly |
| Academic Year | No |
| Julian Dates | No |
| Binding Type | Stapled,Taped |
| Color Family | Blue |
| Dated/Undated | Undated |
| Calendar Spread Format | One Month per Page |
| Calendar Term | 12-Month (Jan to Dec) |
| Size (Bound-Side First) | 22 x 17 |
| Binding Color(s) | Blue |
| Corner Color(s) | Blue |
| Separate Sections | Notes/Memos |
| Sheet Color(s) | White/Blue |
| Holder Style | Two-Corner Desk-Pad with Backboard (Included) |
| Holder Color | Blue/Natural |
| Holder Material | Chipboard,Leatherette |
| Reversible | No |
| Refillable (Yes/No) | No |
| Seasonal Availability | No |
| Product Biodegradability in Days | 0 |
| Green Information | Paper contains 100% post-consumer recycled content. Printed with soy-based inks. |
| Disclaimer Statement | This product was made using wood sourced from a certified managed forest. |
| Country Of Origin | US |
| Carton Weight | 46 lbs. |
| Carton Pack Quantity | 48 EA |
| Pack Quantity | 0 |
| UPC | 040983464000 |
| UNSPSC | 44121621 |
| Weight | 0.95 lbs. |
| Length | 22 in |
| Height | 0.25 in |
| Width | 17 in |









Reviews
There are no reviews yet.