Description :
Product Details**
| Global Product Type | Tang/Prong Binding Report Covers |
| Fastener Type | Prong Fastener |
| Sheet Type | Punched |
| Sheet Size | 11 x 17 |
| Color Family | Black |
| Back Cover Color(s) | Black |
| Front Cover Color(s) | Black |
| Capacity Range [Max] | 0.19″ |
| Sheet Capacity | 30 |
| Report Cover Quantity | 1 |
| Cover Material(s) | Polypropylene |
| Number of Fasteners | 3 |
| Product Biodegradability in Days | 0 |
| Green Information | Acid-free. |
| Pre-Consumer Recycled Content Percent | 0% |
| Post-Consumer Recycled Content Percent | 0% |
| Total Recycled Content Percent | 0% |
| Country Of Origin | CN |
| Carton Weight | 16 lbs. |
| Carton Pack Quantity | 24 EA |
| Pack Quantity | 0 |
| UPC | 083086949104 |
| UNSPSC | 44122013 |
| Weight | 0.4 lbs. |
| Length | 18.38 in |
| Height | 0.38 in |
| Width | 11.38 in |











Reviews
There are no reviews yet.