Description :
Product Details**
| Global Product Type | Blotters |
| Shape | Rectangular |
| Base Color | Black |
| Backing Material | Foam |
| Finish | Low-glare Black Satin |
| Width | 24″ |
| Depth | 17″ |
| Material(s) | Rhinolin® |
| Height | 0.13″ |
| Product Biodegradability in Days | 0 |
| Pre-Consumer Recycled Content Percent | 0% |
| Post-Consumer Recycled Content Percent | 0% |
| Total Recycled Content Percent | 0% |
| Country Of Origin | MX |
| Carton Weight | 5 lbs. |
| Carton Pack Quantity | 4 EA |
| Pack Quantity | 0 |
| UPC | 030615200410 |
| UNSPSC | 44121621 |
| Weight | 1.09 lbs. |
| Length | 17 in |
| Height | 0.125 in |
| Width | 24 in |












Reviews
There are no reviews yet.