Description :
Rotates 360° to eliminate tangling. Gold-plated metal contacts prevent loss of sound quality. Installs easily on handset without tools.
WARNING: Cancer and Reproductive Harm — www.P65Warnings.ca.gov www.p65Warnings.ca.gov/products
Product Details**
| Global Product Type | Phone Cord Detanglers |
| Cable Management Type | Detangler |
| Color Family | White |
| Color(s) | White |
| Length | 1.63″ |
| Width | 0.5″ |
| Height | 0.63″ |
| Product Biodegradability in Days | 0 |
| Compliance Standards | UL Listed |
| Pre-Consumer Recycled Content Percent | 0% |
| Post-Consumer Recycled Content Percent | 0% |
| Total Recycled Content Percent | 0% |
| Country Of Origin | CN |
| Carton Weight | 3 lbs. |
| Carton Pack Quantity | 10 EA |
| Pack Quantity | 0 |
| UPC | 026281210006 |
| UNSPSC | 43191605 |
Shipping Weight & Item Dimensions
| Weight | 0.022 lbs. |
| Length | 0.4 in |
| Height | 5.3 in |
| Width | 4 in |















Reviews
There are no reviews yet.