Description :
Product Details**
| Global Product Type | Standard Page Flags |
| Reusable/Repositionable | Yes |
| Color Family | Multicolor |
| Page Flags Dispenser | No |
| Color(s) | Assorted |
| Color Assortment | Blue,Lime,Neon Orange,Neon Pink,Neon Yellow,Pink,Purple,Red,Turquoise,Yellow |
| Size | 0.5 x 1.75 |
| Width | 0.5″ |
| Height | 1.75″ |
| Product Biodegradability Indicator | N |
| Product Biodegradability in Days | 0 |
| Product Compostability Indicator | N |
| Pre-Consumer Recycled Content Percent | 0% |
| Post-Consumer Recycled Content Percent | 0% |
| Total Recycled Content Percent | 0% |
| Country Of Origin | CN |
| Carton Weight | 4 lbs. |
| Carton Pack Quantity | 48 PK |
| Pack Quantity | 500 EA |
| UPC | 087547990261 |
| UNSPSC | 14111530 |
| Weight | 0.07 lbs. |
| Length | 4.92 in |
| Height | 0.3 in |
| Width | 4.53 in |











Reviews
There are no reviews yet.