Description :
Product Details**
| Global Product Type | Address/Shipping Labels |
| Shape | Rectangular |
| Color Family | White |
| Material(s) | Paper |
| Adhesive | Permanent Self-Adhesive |
| Label Size – text | 3.33 x 4 |
| Label Color(s) | White |
| Machine Compatibility | Inkjet Printers |
| Labels Per Unit | 150 |
| Labels Per Sheet | 6 |
| Sheets Per Unit | 25 |
| Sheet (W x L) | 8.5 x 11 |
| Interpack Quantity Description | 6/Sheet, 25 Sheets/Pack |
| Product Biodegradability Indicator | N |
| Product Biodegradability in Days | 0 |
| Product Compostability Indicator | N |
| Pre-Consumer Recycled Content Percent | 0% |
| Post-Consumer Recycled Content Percent | 0% |
| Total Recycled Content Percent | 0% |
| Disclaimer Statement | This product was made using wood sourced from a certified managed forest. |
| Special Features | 8.5 x 11 Sure Feed® Sheets for Inkjet Printers—Designed for reliable printer feed. |
| Country Of Origin | MX |
| Carton Weight | 4 lbs. |
| Carton Pack Quantity | 5 PK |
| Pack Quantity | 150 EA |
| UPC | 072782081645 |
| UNSPSC | 55121605 |
| Weight | 0.736 lbs. |
| Length | 12.1 in |
| Height | 0.3 in |
| Width | 9.5 in |











Reviews
There are no reviews yet.