Description :
Product Details**
| Global Product Type | Appointment Book/Personal Organizers |
| Calendar Format | Monthly |
| Edition Year | 2024 to 2025 |
| Academic Year | No |
| Julian Dates | Yes |
| Binding Type | Wire-O |
| Color Family | Black |
| Dated/Undated | Dated |
| Calendar Spread Format | One Month per Two-Page Spread |
| Calendar Term | 17-Month (Aug to Dec) |
| Size (Bound-Side First) | 10.88 x 8.5 |
| Binding Details | Twin-Wire |
| Cover Color(s) | Black |
| Cover Material(s) | Soft Simulated Leather |
| Closure Type | Elastic Band |
| Binding Color(s) | Black |
| Corner Color(s) | Black |
| Calendar Reference Blocks | Past Month,Current Month,Four Future Months |
| Separate Sections | (10) Repositionable Ruled Notes Pages |
| Sheets per Calendar/Planner | 60 |
| Sheet Color(s) | Cream |
| Pocket Details | (1) Repositionable Interior Storage/Index Pocket |
| Reversible | No |
| Refillable (Yes/No) | Yes |
| Seasonal Availability | No |
| Product Biodegradability in Days | 0 |
| Pre-Consumer Recycled Content Percent | 0% |
| Post-Consumer Recycled Content Percent | 0% |
| Total Recycled Content Percent | 0% |
| Country Of Origin | CA |
| Carton Weight | 14 lbs. |
| Carton Pack Quantity | 20 EA |
| Pack Quantity | 0 |
| UPC | 757286835955 |
| UNSPSC | 44112008 |
| Weight | 0.7 lbs. |
| Length | 10.875 in |
| Height | 0.625 in |
| Width | 8.5 in |









Reviews
There are no reviews yet.