Description :
Product Details**
| Global Product Type | Art Paper Sheets |
| Sheet/Roll Size | 20 x 30 |
| Paper Basis Weight (lb) | 23 lb Tissue |
| Color Family | Multicolor |
| Paper Grade (gsm) | 38 gsm |
| Paper/Media Color(s) | Assorted |
| Paper/Media Color Assortment | 20 Assorted Colors |
| Sheets Per Unit | 20 |
| Product Biodegradability in Days | 0 |
| Pre-Consumer Recycled Content Percent | 0% |
| Post-Consumer Recycled Content Percent | 0% |
| Total Recycled Content Percent | 0% |
| Country Of Origin | US |
| Carton Weight | 8 lbs. |
| Carton Pack Quantity | 24 PK |
| Pack Quantity | 20 SH |
| UPC | 029444585065 |
| UNSPSC | 60121117 |
| Weight | 0.286 lbs. |
| Length | 12 in |
| Height | 1 in |
| Width | 5 in |

















Reviews
There are no reviews yet.