Description :
Product Details**
| Global Product Type | Cash/Coin Security Boxes |
| Material(s) | Steel |
| Color(s) | Black |
| Lock Type | Key |
| Carrying Method | Handle |
| Cash Drawer/Box/Tray Type | Cash Box |
| Denomination | Coin,Cash |
| Money Tray Features | 1 Bill,5 Coin Slots,Removable |
| Width | 9.8″ |
| Depth | 7.3″ |
| Height | 4.1″ |
| Number of Keys | 2 |
| Handle | Top |
| Finish | Powder Coated |
| Product Biodegradability in Days | 0 |
| Package Includes | (2) Keys |
| Pre-Consumer Recycled Content Percent | 0% |
| Post-Consumer Recycled Content Percent | 0% |
| Total Recycled Content Percent | 0% |
| Country Of Origin | CN |
| Carton Weight | 10 lbs. |
| Carton Pack Quantity | 3 EA |
| Pack Quantity | 0 |
| UPC | 814113016120 |
| UNSPSC | 44111605 |
| Weight | 3.397 lbs. |
| Length | 10.06 in |
| Height | 7.89 in |
| Width | 4.685 in |









Reviews
There are no reviews yet.