Description :
Product Details**
| Global Product Type | Fluorescent Tube Light Bulbs |
| Bulb/Tube Technology | Fluorescent |
| Bulb/Tube Type | T9 |
| Power | 22 W |
| Appearance | Cool White |
| Brightness | 1,100 lm |
| Bulb/Tube | Tube |
| Bulb Shape | Circular Tube |
| Voltage | 120 V |
| Energy Saver | No |
| Application | Circline |
| Size | 8″ dia x 1.13″ |
| Industry Standard Number | FC8T9/CW |
| Model Name/Number | T9 |
| Length | 8″ |
| Diameter | 1.13″ |
| Rated Life | 12,000 h |
| Product Biodegradability in Days | 0 |
| Pre-Consumer Recycled Content Percent | 0% |
| Post-Consumer Recycled Content Percent | 0% |
| Total Recycled Content Percent | 0% |
| Country Of Origin | CN |
| Carton Weight | 6 lbs. |
| Carton Pack Quantity | 12 EA |
| Pack Quantity | 0 |
| UPC | 043168980388 |
| UNSPSC | 39101701 |
| Weight | 0.43 lbs. |
| Length | 9.6 in |
| Height | 1.5 in |
| Width | 9.5 in |









Reviews
There are no reviews yet.