Description :
Product Details**
| Global Product Type | Wall Calendars |
| Calendar Format | Quarterly |
| Edition Year | 2024 to 2026 |
| Academic Year | No |
| Julian Dates | No |
| Binding Type | Wire-O |
| Color Family | White |
| Dated/Undated | Dated |
| Calendar Spread Format | Vertical: One Quarter per Page |
| Calendar Term | 15-Month (Dec to Feb) |
| Size (Bound-Side First) | 12 x 27 |
| Binding Details | Twin-Wire |
| Sheet Color(s) | White |
| Hanger Style | Wire Loop |
| Reversible | No |
| Refillable (Yes/No) | No |
| Seasonal Availability | Yes |
| Product Biodegradability in Days | 0 |
| Pre-Consumer Recycled Content Percent | 0% |
| Post-Consumer Recycled Content Percent | 0% |
| Total Recycled Content Percent | 0% |
| Country Of Origin | CN |
| Carton Weight | 9 lbs. |
| Carton Pack Quantity | 12 EA |
| Pack Quantity | 0 |
| UPC | 038576240162 |
| UNSPSC | 44112002 |
| Weight | 0.749 lbs. |
| Length | 0.188 in |
| Height | 27.125 in |
| Width | 12 in |










Reviews
There are no reviews yet.