Description :
Product Details**
| Global Product Type | Wall Calendars |
| Calendar Format | Tri-Monthly |
| Edition Year | 2024 to 2026 |
| Academic Year | No |
| Julian Dates | Yes |
| Binding Type | Wire-O |
| Color Family | White |
| Dated/Undated | Dated |
| Calendar Spread Format | Vertical: Three Months per Page |
| Calendar Term | 14-Month (Dec to Jan) |
| Size (Bound-Side First) | 12 x 27 |
| Binding Details | Twin-Wire |
| Calendar Reference Blocks | Past Month,Current Month,Future Month |
| Sheets per Calendar/Planner | 12 |
| Sheet Color(s) | White/Red |
| Hanger Style | Wire Loop |
| Reversible | No |
| Refillable (Yes/No) | No |
| Seasonal Availability | Yes |
| Product Biodegradability Indicator | N |
| Product Biodegradability in Days | 0 |
| Product Compostability Indicator | N |
| Pre-Consumer Recycled Content Percent | 0% |
| Post-Consumer Recycled Content Percent | 30% |
| Total Recycled Content Percent | 30% |
| Country Of Origin | IN |
| Carton Weight | 11 lbs. |
| Carton Pack Quantity | 12 EA |
| Pack Quantity | 0 |
| UPC | 087547000397 |
| UNSPSC | 44112002 |
| Weight | 0.826 lbs. |
| Length | 27.322 in |
| Height | 0.472 in |
| Width | 12.047 in |











Reviews
There are no reviews yet.