Description :
Product Details**
| Global Product Type | Cash/Coin Security Boxes |
| Material(s) | Steel |
| Color(s) | Black |
| Lock Type | Key |
| Carrying Method | Handle |
| Cash Drawer/Box/Tray Type | Cash Box |
| Denomination | Coin,Cash |
| Money Tray Features | 4 Bill,5 Coin Slots |
| Width | 11.9″ |
| Depth | 9.7″ |
| Height | 3.5″ |
| Number of Keys | 2 |
| Handle | Top |
| Finish | Powder Coated |
| Product Biodegradability in Days | 0 |
| Package Includes | (2) Keys,Mounting Hardware |
| Pre-Consumer Recycled Content Percent | 0% |
| Post-Consumer Recycled Content Percent | 0% |
| Total Recycled Content Percent | 0% |
| Country Of Origin | CN |
| Carton Weight | 14 lbs. |
| Carton Pack Quantity | 3 EA |
| Pack Quantity | 0 |
| UPC | 814113015703 |
| UNSPSC | 44111606 |
| Weight | 4.45 lbs. |
| Length | 12.1 in |
| Height | 3.7 in |
| Width | 10 in |











Reviews
There are no reviews yet.