Description :
Product Details**
| Global Product Type | Fixed Pocket Time Card Racks |
| Number of Pockets | 25 |
| Wall-Mountable | Yes |
| Material(s) | Plastic |
| Color(s) | Light Gray |
| Overall Width | 5″ |
| Overall Depth | 2.38″ |
| Overall Height | 31.5″ |
| Pocket Size | 5 x 10 |
| Card Orientation | Narrow Side Up |
| Product Biodegradability in Days | 0 |
| Pre-Consumer Recycled Content Percent | 0% |
| Post-Consumer Recycled Content Percent | 0% |
| Total Recycled Content Percent | 0% |
| Country Of Origin | US |
| Carton Weight | 29 lbs. |
| Carton Pack Quantity | 1 EA |
| Pack Quantity | 0 |
| UPC | 044942704039 |
| UNSPSC | 44103204 |
| Weight | 2.82 lbs. |
| Length | 31.84 in |
| Height | 2.34 in |
| Width | 3.67 in |










Reviews
There are no reviews yet.