Description :
Product Details**
| Global Product Type | Three Pocket Folders |
| Sheet Size | 11 x 8.5 |
| Color Family | Red |
| Brad/Prong/Tang Fasteners | No |
| Front Cover Color(s) | Red |
| Back Cover Color(s) | Red |
| Pocket Folders Capacity (text) | 150 Sheets |
| Inside Pockets | Three Back |
| Cover Material(s) | Standard Grade Paper |
| Pocket Leaves Color(s) | Red |
| Product Biodegradability in Days | 0 |
| Pre-Consumer Recycled Content Percent | 0% |
| Post-Consumer Recycled Content Percent | 0% |
| Total Recycled Content Percent | 0% |
| Country Of Origin | CN |
| Carton Weight | 18 lbs. |
| Carton Pack Quantity | 100 EA |
| Pack Quantity | 0 |
| UPC | 078787598119 |
| UNSPSC | 44122013 |
| Weight | 2.68 lbs. |
| Length | 2.68 in |
| Height | 9.68 in |
| Width | 11.93 in |












Reviews
There are no reviews yet.