Description :
Product Details**
| Global Product Type | Two Pocket Folders |
| Sheet Size | 11 x 8.5 |
| Color Family | Multicolor |
| Brad/Prong/Tang Fasteners | No |
| Front Cover Color(s) | Assorted |
| Back Cover Color(s) | Assorted |
| Color Assortment | Black,Fire Red,Forest Green,Pacific Blue |
| Inside Pockets | Two |
| Cover Material(s) | Plastic |
| Texture/Finish | Smooth |
| Product Biodegradability Indicator | N |
| Product Biodegradability in Days | 0 |
| Product Compostability Indicator | N |
| Pre-Consumer Recycled Content Percent | 0% |
| Post-Consumer Recycled Content Percent | 0% |
| Total Recycled Content Percent | 0% |
| Country Of Origin | VN |
| Carton Weight | 6 lbs. |
| Carton Pack Quantity | 6 PK |
| Pack Quantity | 4 EA |
| UPC | 043100380498 |
| UNSPSC | 44122011 |
| Weight | 0.95 lbs. |
| Length | 11.75 in |
| Height | 0.75 in |
| Width | 9.5 in |








Reviews
There are no reviews yet.