Description :
Product Details**
| Global Product Type | Drop & Deposit Safes |
| Lock Type | Dual-key |
| Safes Capacity (text) | 0.23 cu ft |
| Material(s) | Steel |
| Color(s) | Silver |
| Inner Width | 5.8″ |
| Outer Width | 6″ |
| Outer Depth | 12.3″ |
| Outer Height | 8.5″ |
| Inner Depth | 10.5″ |
| Inner Height | 6.5″ |
| Product Biodegradability Indicator | N |
| Product Biodegradability in Days | 0 |
| Product Compostability Indicator | N |
| Package Includes | (1) Bolt-down Kit |
| Pre-Consumer Recycled Content Percent | 0% |
| Post-Consumer Recycled Content Percent | 0% |
| Total Recycled Content Percent | 0% |
| Country Of Origin | CN |
| Carton Weight | 21 lbs. |
| Carton Pack Quantity | 1 EA |
| Pack Quantity | 0 |
| UPC | 049074010836 |
| UNSPSC | 56101702 |
| Weight | 20 lbs. |
| Length | 12.3 in |
| Height | 8.5 in |
| Width | 6 in |












Reviews
There are no reviews yet.