Description :
Product Details**
| Global Product Type | Ovoid Pencil Cups |
| Material(s) | Perforated Steel |
| Color Family | Black |
| Compartments | 1 |
| Pencil Cup Type | Metal |
| Color(s) | Black |
| Diameter | 3.5″ |
| Height | 4.5″ |
| Product Biodegradability in Days | 0 |
| Pre-Consumer Recycled Content Percent | 0% |
| Post-Consumer Recycled Content Percent | 0% |
| Total Recycled Content Percent | 0% |
| Country Of Origin | CN |
| Carton Weight | 31 lbs. |
| Carton Pack Quantity | 96 EA |
| Pack Quantity | 0 |
| UPC | 030615142055 |
| UNSPSC | 44111509 |
| Weight | 0.4 lbs. |
| Length | 4.5 in |
| Height | 3.5 in |
| Width | 3.5 in |











Reviews
There are no reviews yet.