Description :
Product Details**
| Global Product Type | Laptop/Tablet Cases |
| For Use With | Laptops,Tablets |
| Color Family | Black |
| Maximum Device Size | 17.3″ |
| Color(s) | Black |
| Material(s) | Polyester |
| Carrying Handle | Yes |
| Shoulder Strap Indicator | Yes |
| Closure Type | Zipper |
| Number of Compartments | 3 |
| Inner Width | 16.75″ |
| Inner Depth | 3.75″ |
| Inner Height | 12″ |
| Width | 17″ |
| Depth | 4″ |
| Height | 12.25″ |
| Lining | Polyester |
| Product Biodegradability in Days | 0 |
| Pre-Consumer Recycled Content Percent | 0% |
| Post-Consumer Recycled Content Percent | 0% |
| Total Recycled Content Percent | 0% |
| Country Of Origin | CN |
| Carton Weight | 5 lbs. |
| Carton Pack Quantity | 2 EA |
| Pack Quantity | 0 |
| UPC | 030918009079 |
| UNSPSC | 53121705 |
| Weight | 2.2 lbs. |
| Length | 4 in |
| Height | 17 in |
| Width | 12.25 in |












Reviews
There are no reviews yet.