Description :
Product Details**
| Global Product Type | Sync & Charge Cables |
| Adapter/Charger Type | Charging Cable |
| For Device Type | Mobile Devices |
| Connector/Port/Interface | Apple® Lightning®,USB-A |
| Color(s) | White |
| Power Source(s) | USB Port |
| OEM/Compatible | Compatible |
| Length | 6 ft |
| Connects Devices (From/To) | USB to Mobile Device |
| Product Biodegradability Indicator | N |
| Product Biodegradability in Days | 0 |
| Product Compostability Indicator | N |
| Pre-Consumer Recycled Content Percent | 0% |
| Post-Consumer Recycled Content Percent | 0% |
| Total Recycled Content Percent | 0% |
| Country Of Origin | CN |
| Carton Weight | 8 lbs. |
| Carton Pack Quantity | 48 EA |
| Pack Quantity | 0 |
| UPC | 686024001935 |
| UNSPSC | 26121620 |
| Weight | 0.141 lbs. |
| Length | 9.236 in |
| Height | 0.786 in |
| Width | 5.895 in |















Reviews
There are no reviews yet.