Description :
Product Details**
| Global Product Type | Unpunched Envelopes/Sleeves |
| Thickness/Grade | Heavy |
| Insert Size | 4 x 6 |
| Load Orientation | Top |
| Number of Holes Punched | 0 |
| Sheet Protector Type | Envelopes |
| Material(s) | Plastic |
| Color(s) | Clear |
| Back | Clear Back |
| Product Biodegradability in Days | 0 |
| Pre-Consumer Recycled Content Percent | 0% |
| Post-Consumer Recycled Content Percent | 0% |
| Total Recycled Content Percent | 0% |
| Country Of Origin | CN |
| Carton Weight | 1 lbs. |
| Carton Pack Quantity | 50 EA |
| Pack Quantity | 0 |
| UPC | 089612650063 |
| UNSPSC | 44122002 |
| Weight | 0.786 lbs. |
| Length | 7.7 in |
| Height | 2 in |
| Width | 5.8 in |










Reviews
There are no reviews yet.