Description :
Product Details**
| Global Product Type | Hinged Lid Index Card File Boxes |
| Color(s) | Black |
| Material(s) | Aluminum/Chrome/Laminate/Plywood |
| For Card Size | 3 x 5 |
| Card Capacity | 350 |
| Card Holder Type | Card File Box With Hinged Lid |
| Width | 6″ |
| Depth | 4″ |
| Height | 4.25″ |
| Product Biodegradability in Days | 0 |
| Package Includes | Includes file box and key. |
| Pre-Consumer Recycled Content Percent | 0% |
| Post-Consumer Recycled Content Percent | 0% |
| Total Recycled Content Percent | 0% |
| Country Of Origin | VN |
| Carton Weight | 4 lbs. |
| Carton Pack Quantity | 4 EA |
| Pack Quantity | 0 |
| UPC | 826030002285 |
| UNSPSC | 24102004 |
| Weight | 0.748 lbs. |
| Length | 3.8 in |
| Height | 4.2 in |
| Width | 6.1 in |











Reviews
There are no reviews yet.