Description :
Product Details**
| Global Product Type | Multipurpose Desktop Supplies Organizers |
| Number of Compartments | 8 |
| Material(s) | Metal |
| Color(s) | Black |
| Desktop Supplies Organizer Type | Desktop Sorter |
| Overall Width | 3.95″ Sorter,10″ Tray,2.75″ Pencil Cup |
| Overall Depth | 5.15″ Sorter,12.3″ Tray,2.75″ Pencil Cup |
| Overall Height | 6.15″ Sorter,2″ Tray,4.4″ Pencil Cup |
| Product Biodegradability Indicator | N |
| Product Biodegradability in Days | 0 |
| Product Compostability Indicator | N |
| Package Includes | (1) Metal Wire Letter Sorter, 3.95″ x 5.15″ x 6.15″,(1) Metal Wire Paper Tray, 10″ x 12.3″ x 2″,(1) Pencil Cup 2.75″ x 2.75″ x 4.4″ |
| Pre-Consumer Recycled Content Percent | 0% |
| Post-Consumer Recycled Content Percent | 0% |
| Total Recycled Content Percent | 0% |
| Country Of Origin | CN |
| Carton Weight | 2 lbs. |
| Carton Pack Quantity | 1 KT |
| Pack Quantity | 0 |
| UPC | 817894020041 |
| UNSPSC | 44111509 |
| Weight | 2.38 lbs. |
| Length | 12.2 in |
| Height | 10.43 in |
| Width | 4.33 in |











Reviews
There are no reviews yet.