Description :
Product Details**
| Global Product Type | Fire Safes |
| Lock Type | Key |
| Safes Capacity (text) | 0.39 cu ft |
| Material(s) | ABS |
| Color(s) | Black |
| Fire Rating | 1 Hour |
| Inner Width | 14.8″ |
| Outer Width | 20″ |
| Outer Depth | 17.2″ |
| Outer Height | 7.3″ |
| Inner Depth | 12″ |
| Inner Height | 3.8″ |
| Product Biodegradability in Days | 0 |
| Pre-Consumer Recycled Content Percent | 0% |
| Post-Consumer Recycled Content Percent | 0% |
| Total Recycled Content Percent | 0% |
| Country Of Origin | CN |
| Carton Weight | 44 lbs. |
| Carton Pack Quantity | 1 EA |
| Pack Quantity | 0 |
| UPC | 814113011248 |
| UNSPSC | 46171506 |
| Weight | 44.396 lbs. |
| Length | 20.97 in |
| Height | 7.51 in |
| Width | 18.25 in |











Reviews
There are no reviews yet.