Description :
Product Details**
| Global Product Type | Appointment Book/Personal Organizers |
| Calendar Format | Weekly |
| Edition Year | 2025 |
| Academic Year | No |
| Julian Dates | Yes |
| Binding Type | Wire-O |
| Color Family | Black |
| Dated/Undated | Dated |
| Calendar Spread Format | One Week per Two-Page Spread |
| Calendar Term | 12-Month (Jan to Dec) |
| Size (Bound-Side First) | 8 x 5 |
| Binding Details | Twin-Wire |
| Cover Color(s) | Black |
| Cover Material(s) | Simulated Leather |
| Appointment Ruling | 60-min, 8 AM to 5 PM (Mon-Fri),Open Scheduling (Sat-Sun) |
| Calendar Reference Blocks | Past Month,Current Month,Two Future Months |
| Separate Sections | Personal Information Pages,Three-Year Reference Calendar |
| Sheet Color(s) | White |
| Pocket Details | (1) Two-Sided Interior Storage Pocket |
| Reversible | No |
| Refillable (Yes/No) | No |
| Seasonal Availability | Yes |
| Product Biodegradability in Days | 0 |
| Pre-Consumer Recycled Content Percent | 0% |
| Post-Consumer Recycled Content Percent | 0% |
| Total Recycled Content Percent | 0% |
| Footnote 1 | Rough-grain simulated leather cover |
| Special Features | Weekly Block Format—Past, current and two future months reference as well as tabbed Telephone/Address section. |
| Country Of Origin | US |
| Carton Weight | 25 lbs. |
| Carton Pack Quantity | 72 EA |
| Pack Quantity | 0 |
| UPC | 038576263468 |
| UNSPSC | 44112005 |
| Weight | 0.316 lbs. |
| Length | 8.375 in |
| Height | 0.5 in |
| Width | 5.313 in |











Reviews
There are no reviews yet.