Description :
Product Details**
| Global Product Type | Appointment Book/Personal Organizers |
| Calendar Format | Weekly |
| Edition Year | 2024 to 2026 |
| Academic Year | No |
| Julian Dates | No |
| Binding Type | Wire-O |
| Color Family | Black |
| Dated/Undated | Dated |
| Calendar Spread Format | One Week per Two-Page Spread |
| Calendar Term | 14-Month (Dec to Jan) |
| Size (Bound-Side First) | 11 x 8 |
| Binding Details | Twin-Wire |
| Cover Color(s) | Black |
| Cover Material(s) | Pajco® Lexide |
| Appointment Ruling | Open Scheduling |
| Calendar Reference Blocks | Past Month,Current Month,Two Future Months |
| Separate Sections | Dates to Remember,Future Planning,Holiday List,Notes/Memos,Quarterly Schedule,Telephone/Address Directory,Three-Year Reference Calendar |
| Sheets per Calendar/Planner | 76 |
| Sheet Color(s) | White |
| Reversible | No |
| Refillable (Yes/No) | No |
| Seasonal Availability | No |
| Product Biodegradability Indicator | N |
| Product Biodegradability in Days | 0 |
| Product Compostability Indicator | N |
| Green Information | Paper contains 30% post-consumer recycled content. |
| Country Of Origin | CN |
| Carton Weight | 14 lbs. |
| Carton Pack Quantity | 12 EA |
| Pack Quantity | 0 |
| UPC | 087547000373 |
| UNSPSC | 44112002 |
Shipping Weight & Item Dimensions
| Weight | 1.076 lbs. |
| Length | 11.221 in |
| Height | 0.709 in |
| Width | 8.858 in |










Reviews
There are no reviews yet.