Description :
Product Details**
| Global Product Type | Appointment Book/Personal Organizers |
| Calendar Format | Weekly |
| Edition Year | 2025 to 2026 |
| Academic Year | No |
| Julian Dates | Yes |
| Binding Type | Wire-O |
| Color Family | Black |
| Dated/Undated | Dated |
| Calendar Spread Format | One Week per Two-Page Spread |
| Calendar Term | 13-Month (Jan to Jan) |
| Size (Bound-Side First) | 8.75 x 7 |
| Binding Details | Twin-Wire |
| Cover Color(s) | Black |
| Cover Material(s) | Simulated Leather |
| Appointment Ruling | 60-min, 8 AM to 6 PM (Mon-Fri),Open Scheduling (Sat-Sun) |
| Calendar Reference Blocks | Past Month,Current Month,Future Month |
| Separate Sections | Notes/Memos |
| Sheet Color(s) | White |
| Reversible | No |
| Refillable (Yes/No) | No |
| Seasonal Availability | Yes |
| Product Biodegradability in Days | 0 |
| Pre-Consumer Recycled Content Percent | 0% |
| Post-Consumer Recycled Content Percent | 0% |
| Total Recycled Content Percent | 0% |
| Special Features | Weekly Vertical-Column Format—Past, current and one future months reference and untabbed Telephone pages. |
| Country Of Origin | US |
| Carton Weight | 27 lbs. |
| Carton Pack Quantity | 36 EA |
| Pack Quantity | 0 |
| UPC | 038576290068 |
| UNSPSC | 44112005 |
| Weight | 0.621 lbs. |
| Length | 9.1 in |
| Height | 0.6 in |
| Width | 7.3 in |












Reviews
There are no reviews yet.