Description :
Product Details**
| Global Product Type | Rolling Business Cases |
| For Use With | Laptops |
| Wheels | Yes |
| Color Family | Black |
| Maximum Device Size | 17.3″ |
| Color(s) | Black |
| Material(s) | Polyester |
| Carrying Handle | Yes |
| Telescoping Handle | Yes |
| Closure Type | Zipper |
| Number of Compartments | 3 |
| Inner Width | 16.5″ |
| Inner Depth | 6.75″ |
| Inner Height | 14.25″ |
| Width | 16.75″ |
| Depth | 7″ |
| Height | 14.38″ |
| Lining | Polyester |
| Product Biodegradability in Days | 0 |
| Pre-Consumer Recycled Content Percent | 0% |
| Post-Consumer Recycled Content Percent | 0% |
| Total Recycled Content Percent | 0% |
| Country Of Origin | CN |
| Carton Weight | 15 lbs. |
| Carton Pack Quantity | 2 EA |
| Pack Quantity | 0 |
| UPC | 030918010525 |
| UNSPSC | 53121701 |
| Weight | 6.6 lbs. |
| Length | 16.5 in |
| Height | 8 in |
| Width | 14.25 in |









Reviews
There are no reviews yet.