Description :
Product Details**
| Global Product Type | Appointment Book/Personal Organizers |
| Calendar Format | Tetra-Daily |
| Edition Year | 2021 to 2025 |
| Academic Year | No |
| Julian Dates | No |
| Binding Type | Wire-O |
| Color Family | Black |
| Dated/Undated | Dated |
| Calendar Spread Format | Four Days per Two-Page Spread |
| Calendar Term | 60-Month (Jan to Dec) |
| Size (Bound-Side First) | 8.5 x 5.5 |
| Binding Details | Twin-Wire |
| Cover Color(s) | Black |
| Cover Material(s) | Poly Vinyl |
| Page Theme | Passages Formatting |
| Appointment Ruling | Open Scheduling |
| Separate Sections | Holidays/Important Dates,Notes/Memos,Quick Reference Information,Telephone/Address Directory,US Map |
| Sheet Color(s) | White/Blue |
| Pocket Details | (2) Clear Interior Pockets |
| Reversible | No |
| Refillable (Yes/No) | No |
| Seasonal Availability | No |
| Product Biodegradability Indicator | N |
| Product Biodegradability in Days | 0 |
| Product Compostability Indicator | N |
| Pre-Consumer Recycled Content Percent | 0% |
| Post-Consumer Recycled Content Percent | 0% |
| Total Recycled Content Percent | 0% |
| Country Of Origin | CN |
| Carton Weight | 5 lbs. |
| Carton Pack Quantity | 6 EA |
| Pack Quantity | 0 |
| UPC | 699931135655 |
| UNSPSC | 44112005 |
| Weight | 0.655 lbs. |
| Length | 8.7 in |
| Height | 0.7 in |
| Width | 6 in |










Reviews
There are no reviews yet.