Description :
Product Details**
| Global Product Type | Car Chargers & Power Inverters |
| Adapter/Charger Type | Car Charger |
| For Device Type | Mobile Devices |
| Connector/Port/Interface | Apple® Lightning®,Micro USB |
| Color(s) | Black |
| Ports/Amps | (2) 2.4 A Ports |
| Power Source(s) | Vehicle Outlet |
| Adapters/Chargers Capacity | 12 W |
| OEM/Compatible | Compatible |
| Connects Devices (From/To) | Vehicle Outlet to Device |
| For Use With | Android® Devices,iPad®,iPhone® |
| Product Biodegradability in Days | 0 |
| Pre-Consumer Recycled Content Percent | 0% |
| Post-Consumer Recycled Content Percent | 0% |
| Total Recycled Content Percent | 0% |
| Country Of Origin | CN |
| Carton Weight | 1 lbs. |
| Carton Pack Quantity | 3 EA |
| Pack Quantity | 0 |
| UPC | 033991041752 |
| UNSPSC | 34101111 |
| Weight | 0.066 lbs. |
| Length | 6.914 in |
| Height | 2.686 in |
| Width | 1.2 in |











Reviews
There are no reviews yet.