Description :
Product Details**
| Global Product Type | Surge Protectors |
| Number of Outlets | 6 AC,2 USB |
| Joules Of Surge Protection | 900 J |
| Connected Equipment Guarantee/Warranty | $25,000 Limited |
| Color(s) | White/Black |
| Protection Type | Laptop,Computer |
| Housing Material | Plastic |
| Width | 5.13″ |
| Height | 6.25″ |
| Volts/Amperes | 5 V |
| Product Biodegradability Indicator | N |
| Product Biodegradability in Days | 0 |
| Product Compostability Indicator | N |
| Compliance Standards | cUL Listed,UL Listed |
| Pre-Consumer Recycled Content Percent | 0% |
| Post-Consumer Recycled Content Percent | 0% |
| Total Recycled Content Percent | 0% |
| Country Of Origin | CN |
| Carton Weight | 1 lbs. |
| Carton Pack Quantity | 10 EA |
| Pack Quantity | 0 |
| UPC | 745883690619 |
| UNSPSC | 39121610 |
| Weight | 0.68 lbs. |
| Length | 2.21 in |
| Height | 6.17 in |
| Width | 5.05 in |




















Reviews
There are no reviews yet.