Description :
Product Details**
| Global Product Type | Wall Calendars |
| Calendar Format | Monthly |
| Academic Year | No |
| Julian Dates | No |
| Color Family | White |
| Dated/Undated | Undated |
| Calendar Spread Format | One Month per Page |
| Size (Bound-Side First) | 36 x 24 |
| Sheet Color(s) | White/Gray/Orange |
| Hanger Style | Repositionable Self-Adhesive Strip |
| Reversible | No |
| Refillable (Yes/No) | No |
| Seasonal Availability | No |
| Product Biodegradability in Days | 0 |
| Package Includes | (1) Dry Erase Marker,(1) Three-Year Reference Calendar Strip |
| Pre-Consumer Recycled Content Percent | 0% |
| Post-Consumer Recycled Content Percent | 0% |
| Total Recycled Content Percent | 0% |
| Footnote 1 | Block Size: 4.81 x 3.31 |
| Special Features | Monthly Planning Surface—Undated monthly blocks and HOT Spot reminder-notes area with three-year reference calendar. |
| Country Of Origin | US |
| Carton Weight | 4 lbs. |
| Carton Pack Quantity | 6 EA |
| Pack Quantity | 0 |
| UPC | 038576098985 |
| UNSPSC | 44112002 |
| Weight | 0.583 lbs. |
| Length | 0.75 in |
| Height | 24.25 in |
| Width | 36.25 in |











Reviews
There are no reviews yet.