Description :
Product Details**
| Global Product Type | Rotary Floor Literature Displays |
| Number of Compartments | 16 |
| Color Family | Gray |
| Document Size Accommodation | Magazines |
| Material(s) | Welded Wire |
| Overall Width | 15″ |
| Overall Height | 60″ |
| Color(s) | Charcoal |
| Overall Depth | 15″ |
| Product Biodegradability in Days | 0 |
| Package Includes | (5) Dual-Wheel Casters (2 Locking) |
| Compliance Standards | GREENGUARD Certified |
| Pre-Consumer Recycled Content Percent | 0% |
| Post-Consumer Recycled Content Percent | 0% |
| Total Recycled Content Percent | 0% |
| Special Features | Literature Size—Letter size compartments are 1 1/2″ deep. |
| Country Of Origin | CN |
| Carton Weight | 18 lbs. |
| Carton Pack Quantity | 1 EA |
| Pack Quantity | 0 |
| UPC | 073555413908 |
| UNSPSC | 44111512 |
| Weight | 18 lbs. |
| Length | 22 in |
| Height | 15.5 in |
| Width | 16.5 in |












Reviews
There are no reviews yet.